Фіни вирішили відмовитись від нічних притулків для бездомних

Світова практика у наданні допомоги бездомним людям полягає в тому, аби вони насамперед відчули себе у соціумі та змогли повернутися до нормального життя. Для цього, їм надається прихисток та можливість отримати соціальну і психологічну підтримку.  

 Та у Фінляндії вирішили трохи змінити напрямок у роботі з бездомними, ніж просто надати місце де ті зможуть помитися та переночувати, а потім піти далі. Фіни вважають, що головне насамперед для таких людей не лише виділити гроші та підтримувати, а допомогти їм зробити власні кроки для відновлення статусу «громадянин», навіть якщо потрібно буде не часткове, а повне спонсорування. «Адже це все тимчасово» – запевняють спеціалісти по роботі з бездомними.

Для цього, вони замість разового нічного перебування у притулку усім бажаючим надають власне постійне житло, стимулюють покинути попередні звички пагубного життя шляхом відновлення місця роботи і зрозуміти, як і навіщо жити у суспільстві, та поступове повернення себе до постійного самозабезпечення.

«Домівка повинна буди не нагородою, домівка має бути опорою. Якщо у людини є дім, їй набагато легше відмовитись від усього, що пов’язане з життям на вулиці. Ось так все просто і логічно» – запевняють фіни. – «Так, на все це витрачаються величезні гроші, але це допомагає якнайшвидше перейти з положення бездомного  у стан платника податків.»

Загалом бездомні люди отримують допомогу, що надається благодійними фондами, органами місцевої влади на Державному рівні, просто волонтерами, та корпораціями, що приймають участь у разових акціях, як наприклад  розпродаж саморобок або передачу часткових коштів від отриманого прибутку, так і постійними грошовими внесками.

Детальна інформація про фінську систему роботи з бездомними за посиланням  http://bit.ly/2zu19rX

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Add a Comment

You must be logged in to post a comment