Всеукраїнська конференція “Бездомність. Комплексний підхід до вирішення соціальної проблеми”

22-23 травня 2019 у місті Одеса відбулася Всеукраїнська конференція «Бездомність. Комплексний підхід до вирішення соціальної проблеми» організована Всеукраїнським благодійним фондом «Деполь Україна» за підтримки Міністерства соціальної політики України.

Напередодні конференції було проведено два круглих столи у Одесі та Харкові, у ході яких було виокремлено нагальні питання та напрямки для обговорень на конференції.

22 травня до Одеси з’їхалися небайдужі до вирішення проблем бездомних із різних куточків України. Усі, від теоретиків до практиків прагнули об’єднатися для вироблення спільної стратегії співпраці та лобіювання змін до законодавства, спрощення бюрократичних процесів отримання документів, захисту прав і зміни ставлення соціуму до бездомних. Серед майже 130 учасників були присутніми Гайдаржи Юлія Ігорівна, Генеральний директор Директорату соціальних послуг та інтеграції Міністерства соціальної політики України, Китайська Олена Петрівна, Директор департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, Калівошко Валерій Миколайович, Начальник управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України, професор Nick Hardwick, Професор Кримінальної юстиції в Школі Права, Royal Holloway University of London та ще багато представників Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Центру пробації, Міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань, Департаментів соціального захисту населення, Центрів обліку та реінтеграції бездомних, громадських організацій, а також відвідали конференцію та стали спікерами представники Depaul International.

За два дні активної роботи учасниками було розглянуто і обговорено ряд питань: житло  для бездомних, соціальне житло, паспортизація, реформа охорони здоров’я та бездомні, підготовка до звільнення та адаптація після звільнення, працевлаштування, соціальне підприємництво, взаємодія зі ЗМІ, зміна ставлення до бездомних осіб у суспільстві.

Іноді здавалося, що перерв у роботі конференції взагалі не було, адже між панельними дискусіями учасники обмінювалися досвідом один з одним, ділилися контактами та намагалися скористатися кожною хвилиною для спілкування із колегами.
Масштабність заходу, велика кількість учасників, спікерів та преси підтверджує не лише наявність проблеми бездомності у нашій країні, але й готовність фахівців, представників органів влади, та громадськості побороти цю проблему!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Add a Comment

You must be logged in to post a comment